Cate saptamani are de fapt?

Sarcina

Postata de Shaniqua cu 11 ani in urma.

Este posibil ca o sarcina sa fie mai mare decat ar trebui in mod normal? Adica sa se dezvolte mai repede si mai mult intr-un timp scurt? Sotia mea a facut ecografie si noi credeam ca sarcina are cam 4 saptamani. Dar doctorul i-a zis ca arata de mai multe saptamani, nu doar de 4. Si acolo pe aparat scria G.A= 9W,3D... Asta inseamna ca sarcina are 9 saptamani si 3 zile? Sau are cat stiam noi ca are (4 saptamani) dar este mai maricica? GS = 40 mm. De asemenea, mi-ar placea sa stiu si ce inseamna celelalte semne inscrise pe ecran. EDD, DEP, BROB, FPIN, FM.AVG, BG, DR, EDGEEN, SPAN, FR... etc... Va sunt recunoscator. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Ar fi putut fi ciclu peste sarcina, se mai intampla chiar si doua luni.........