Cat poate sa intarzie menstruatia dupa contraceptia de urgenta?

Sarcina

Postata de A_N_A_M_A_R_I_A cu 10 ani in urma.

Buna ziua! In data de 25 februarie am avut un contact sexual neprotejat, iar la mai putin de 3 ore de dupa contactul sexual am administrat pastila Escapelle. In 1 martie au aparut sangerari usoare care au tinut 5 zile, iar ciclul menstrual imi vine in mare parte in data de 17-18 ale lunii, acum suntem in 30 si inca nu mi-a venit. Am unele simptome specifice pentru perioada de dinainte mestruatie, dar totusi menstruatia inca nu a venit. Exista motive de ingrijorare? Precizez ca in 25 martie am facut si un test de sarcina care a iesit negativ.

Raspunsuri (1)

Utilizator11542207500

acum 5 ani

Buna, in aceeasi situatie ma aflu si eu. Ce ri s-a intamplat dupa??? Ma poti ajuta cu un raspuns??