Care sunt sansele sa fiu insarcinata ?

Sarcina Sex si probleme sexuale

Postata de MembruMobileApp1505167681 cu 6 ani in urma.

Buna! Mi-am inceput viata sexuala cu 2 zile inainte de menstruatie si ma intrebam care sunt sansele sa raman gravida daca partenerul nu a ejaculat in mine? Mentionez ca am facut sex neprotejat.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/metode-contraceptive_1025

😊

acum 6 ani

Bună! Majoritatea femeilor au ciclu de 28 de zile iar ovulatia are loc in jurul zilei 14. ZIUA OVULATIEI - ziua cand corpul femeii elibereaza un ovul. Se numara de la prima zi de ciclu (menstruatie). Daca ai contact sexual cu trei-patru zile inainte de ovulatie poti ramane gravida. Nu ramâi gravidă dacă faci sex cu 2-3 zile inainte de ciclu chiar daca nu ati folosit contraceptive.