Care este sansa de sarcina ?

Sarcina

Postata de Utilizator21572191989 cu 4 ani in urma.

Buna! Dupa sex cu ejacularea in prezervativ fiind la natura am avut ocazia de curatare doar cu servetele .Deci dupa aproximativ 8 ore am mai facuto fara prezervativ, apoi sfarsitul in prezervativ pentru a ejacula (dar pe parcursul acestor 8 ore am fost la wc de 3-5 ori ). Care este sansa ca spermatoizii sa fii ramas pe penis sau in penis pentru a ramane o sarcina la introducerea in vagin dupa ultima ejaculare ce a avut loc cu aproximativ 8 ore in urma ?

Raspunsuri (1)

Utilizator11573518689

acum 4 ani

Bună ,scumpa mea ! Nu ai cum să rămâi gravidă,deoarece el nu s-a terminat in vagin...Iar spermatozoizii nu traiesc dacă nu sunt in vagin și el dacă a urinat după contactul cu tine poti să stai liniștită! Nu se rămâne așa ușor însărcinată ! 🤗