cand apare menstruatia dupa nastere?

Sarcina

Postata de nanau.corina cu 12 ani in urma.

am nascut acum 11 luni normal si inca nu am menstruatie.mentionez ca de 3,4 luni alaptez numai seara si noptea cate 10 min.este normal ca dupa atata timp sa nu apara inca menstruatia in conditiile in care nu mai alaptez la 2,3 ore?ar trebui sa fac un control de spacialitate?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Consultati medicul.

Medic Epuran

acum 12 ani

Alăptarea copilului poate cauza menstruaţie neregulată la mame. Unele femei care alăptează nu vor avea menstruaţie cât timp îşi hrănesc copilul la sân. Totuşi, cel mai bine pentru liniştea d-vs ar fi să consultaţi un medic pentru mai multe informaţii.

doinita

acum 11 ani

am nascut pe 7 ianuarie 2013...am alaptat pana la 2 luni si cateva zile.........si pana azi 13.04.2013 nu mi-a venit inca ciclu.....e posibil sa fi ramas din nou gravida?

alexandra

acum 10 ani

Buna seara am nascut pe 27 decembrie 2012 alaptez incontinoare astazi mi-a venit asa zic eu am dureri de burta si de spate....e posibil copilul are 7 luni????

angela

acum 10 ani

buna ziua am nascut de trei luni si zecie zile si am avut ciclul doar odata dupa dastere cam la 52 de zile si eri miea vanit doar o picatura ce sa fac va rog sa ma ajutati mssi

andreea

acum 8 ani

EU alaptez fetita mea face 10 luni si luna asta nu mia venit ciclu desi pana acum mia venir