Cand aflu un raspuns?

Sarcina

Postata de diananeagum cu 13 ani in urma.

Buna ziua,doresc sa raman insarcinata ,iar pe data de 21 sept am avut menstruatie,sunt inca in perioada de ovulatie 2 zile ,am lucrat la bebe si as dori sa aflu cand pot sti daca sunt insarcinata.Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Testul de sarcina poate fi concludent la 3 saptamani de la contact/ovulatie sau 1 sapt de la intarzierea ciclului. Mai repede de atat este posibil sa iasa fals negativ si il faceti degeaba.
Pt a fi sigura cand ovulati, puteti cumpara niste teste din farmacii.

Sanatate si succes! S-auzim de bebe!

diananeagum

acum 13 ani

Multumesc ,pentru raspuns ,multa sanatate.Sa dea Dumnezeu