Calendarul menstruatiei dupa pilula de a doua zi?

Sarcina

Postata de ioananca cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Am folosit pilula de a doua zi dupa un contact sexual neprotejat dupa care mi-a venit ciclul, a doua oara in aceeasi luna si de atunci nu mi-a mai venit si sunt in luna a doua!Mi-a intarziat cu o saptamana jumate de cand trebuia sa imi vina in functie de ultimul ciclu. De atunci am mai avut contact sexual neprotejat, insa am facut test si a iesit negativ, desi sanii ma dor. Credeti ca sunt consecintele pastilei?

Raspunsuri (6)

annne

acum 8 ani

Am pățit la fel. Deși e a 3 a luna ce când am luat pastila de a doua zi iar îmi întârzie ciclul. Asa mult sa deregleze aceasta pilula?

Utilizator11563386117

acum 4 ani

Bună,îmi poți spune cât timp ți.a dereglat pastila,menstruația?

Utilizator11628999492

acum 2 ani

Cu cate zile a venit întârziat ciclu prima data după pastila de a 2 zi?

Maria

acum un an

Buna ziua! Am luat si eu pastila de a 2 a dupa ce prezervativul s a rupt dar nu stiu sigur daca sperma a ajuns in vagin acasta fiind in prezervativ dar preventiv am luat pastila de a 2 a la 12 ore acum la distanta de o saptamana mi a venit ciclul pentru a 2 a oara in aceiasi luna !!! Este vreun risc de a fii insarcinata???

Andreea

acum 10 luni

Același lucru am pățit și eu ,am luat normoflux din plante pt reglaj.

Utilizator11702999193

acum 4 luni

Am avut o problema cu ruperea prezervativului luna noiembrie și am băut pastila de a doua și apoi peste 3 zile mea venit menstruația apoi am avut un act sexual în tipul menstruației dar a fost protejat și nu am simptome de sarcina dar luna aceasta am intirziere 7 zile ce poate fi asta ?