Calculatorul lunii dupa saptamani

Sarcina

Postata de IuliaLya cu 13 ani in urma.

Cine stie sa calculeze lunile dupa saptamanile sarcinii. Am 17 saptamani si 3 zile cate luni am?

Raspunsuri (5)

analis

acum 13 ani

intra pe nou nascuti

dorra_34

acum 13 ani

3 luni

IuliaLya

acum 13 ani

3 luni Dorra?? maine fac 18 saptamani dar nu stiu cum ai calculat tu 3 luni nu are cum sa fie ori e 4 luni si jumatate eri 4 luni si o saptamana.Ceva de genul trebuie sa fie dar nu sunt sigura si de aceea am intrebat.

dorra_34

acum 13 ani

am gresit eu...mii de scuze...da ..ai dreptate ai 4 luni si o sapt..oricum trebuie sa ajungi la sapt. 40..bafta.Eu am avut o carte dupa care m-am ghidat si mi-am calculat si data probabila a nasterii la prima sarcina acum 14 ani iar la cea de-a doua nastere am mers la un ecograf performant la mine in ploiesti si pe cand eu credeam ca voi avea fata am vazut o ditamai ,,putza'''' pe ecranul ecografului si mi-a facut si poza fatului ...deci am poza cu cel de-al doilea baietel pe cand eu aveam 7 luni de sarcina.Tot doamna dr. care mi-a facut ecograful mi-a spus ca data probabila a nasterii este 10 august si asa a fost.Iti urez nastere usoara..poate mai vb....

Andra

acum 13 ani

sigur ai 4 luni si o saptamana.ce e atat de greu de calculat daca o luna are 4 saptamani?Eu am 18 saptamani si mi-o zis ca am 4 luni jumate asa se calculeaza.