burta dupa natere

Sarcina

Postata de dusea cu 14 ani in urma.

spuneti-mi, va rog cine stie, cum scapi de burta dupa nastere?

Raspunsuri (3)

larisa

acum 14 ani

eu am auzit ca imediat dupa nastere trebuie sa te strangi la burta.in primele zile.ca atunci uteru se restrange si scapi de burta mai usor.

cristina

acum 14 ani

cum as putea sa scap de burtsa dupa nastere?

Aidi

acum 14 ani

Daca ai nascut de curand inca nu e cazul sa faci nimik. Nu ar trebui nici sa te strangi cu nimik pt ca ai putea sa faci mai mult rau. Pt uter si "retragerea" organelor la locul lor ai primit in spital medicatie corespunzatoare, sau ar fi trebuit sa primesti. SI eu m-am confruntat cu aceasta problema pe llanga ffff multe kg in plus. Mie imi place sportul si il practic cu placere si il recomand tuturor.
Ai putina rabdare si cand te intremezi poti sa incepi sa faci abdomene. Dar... e nevoie de vointa si perseverenta si vei scapa de burtica. Billy Blanks are cateva exercitii neamipomenite pt abdomenul superior si inferior si pt diferitele grupe de muschi. Succes si sanatate!