buna

Sarcina

Postata de Nistor88 cu 10 ani in urma.

va rog in a ma informa la urmatoarea intrebare : primul ciclul menstrual 2 octombrie acum cateva zile mai precis 23 octombrie am avut contact sexual neprotejat cu viitorul meu sot problema este ca astazi 28 oct am din nou ciclu menstrual,ce sa pot intelege?

Raspunsuri (9)

sanda

acum 10 ani

buna, pai daca a aparut din nou menstruatia, raspunsul este ca nu esti insarcinata.

Nistor88

acum 10 ani

este posibil sa am ciclu menstrual de 2 ori intr-o luna? daca am avut contact neprotejat asta fiind cu 5 zile inainte de a 2-a venire a cm chiar nu se poate intampla sa fiu insarcinata?

sanda negru

acum 10 ani

diferenta dintre cele 2 cicluri menstruale este de 25 zile, se poate intampla uneori ca intre 2 cicluri sa treaca 25, 28, chiar 31 zile, nu exista o regula stricta.

sanda negru

acum 10 ani

daca iti doresti o sarcina, perioada optima este la 12-16 zile din prima zi a ciclului, in cazul tau, de pe 10 noiembrie ar trebui sa incerci.

Nistor88

acum 10 ani

multumesc frumos,abia astept,sper sa fie cu rezultat pozitiv.

sanda negru

acum 10 ani

multa bafta!!!!

Nistor88

acum 10 ani

am avut 2 zile ciclu menstrual astazi am o sangerare maronie,din cate stiu eu la un ciclu neregulat ovulatia poate fi inaintea cm sau poate fi spontana,un test de sarcina spune rezultatul dar sunt prea putine zile sa il pot face.

Nistor88

acum 10 ani

am avut 2 zile ciclu menstrual astazi am o sangerare maronie,din cate stiu eu la un ciclu neregulat ovulatia poate fi inaintea cm sau poate fi spontana,un test de sarcina spune rezultatul dar sunt prea putine zile sa il pot face.

Anca

acum 10 ani

Imi pare rau dar nu e sarcina. 2 zile de ciclu + scurgere maronie spune clar ca nu e sarcina. Din cauza emotiei si asteptarii sa se intample minunea hormonii se modifica modificand CM.
Rabdare si poate ....teste de ovulatie.

Bafta!