buna

Sarcina

Postata de mona20152561 cu 14 ani in urma.

as dori sa pun o intrebare despre indemizatia copilului.stie cineva daca s-a schimbat legea aceasta?se poate sa iei maternitatea daca vrei sa intri cu al doilea copil ? multumesc!

Raspunsuri (2)

mona20152561

acum 14 ani

adica poti lua maternitatea celui de-al doilea copil dupa ce primul implineste 2ani?

Bacu Crina

acum 14 ani

Poti intra in posesia indemnizatiei pentru cresterea copilului daca il nasti pe al doilea, inainte ca primul sa implineasca 2 ani. In cazul in care faci o intrerupere, se calculeaza indemnizatia pe care ai primit-o la primul copil, plus perioada in care ai fost la lucrat efectiv.