Buna ziua?

Sarcina

Postata de MembruMobileAppDaia.diana cu 6 ani in urma.

Buna ziua . Ne dorim foarte mult un bebe si nu vrea sa apara ..din aprilie incercam si nimic 😔 Eu am un ciclu foarte neregulat imi vine din 3 in 3 luni , am mers si la un medic mi-a spus sa nu imi fac probleme asa este organismul meu si nu am ce face . Am luat anticonceptionale pentru reglare dar de un an de zile nu le mai am . O luna de zile am luat niste pastile Feril Mujer Aquilea (nu sunt in Romania) toata luna mai le-am luat ..dupa am cumparat teste de ovulatie nu a iesit nici unul pozitiv pana in luna Iulie pe data de 13 Iulie :) am avut un mucus abudent , dureri la ovare si dureri de sani ..un singur test am mai avut si a iesit pozitiv intr-un final !!! Dupa ovulatie mi-am luat temperatuta bazala a fost 36.6 ...si asa a ramas si pana acum . Este vreo sansa de sarcina? Am niste dureri si niste scurgeri tot asa mai abudente ...acum o saptamana am avut dureri de menstruatie ( credeam ca imi vine) dar nu a venit ..imi fac si griji ma gandesc ca daca este sarcina...unele fete spun ca TB trebuie sa fie peste 37 ...daca ma puteti ajuta cu raspunsuri m-as bucura enorm . Multumesc !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006