buna ziua

Sarcina

Postata de elena ana cu 10 ani in urma.

buna. luna trecuta mi-a venit ciclul mentrual pe 13 si mi-a trecut pe 18 , luna asta mi-a venit pe 19 si mi-a trecut mi-a trecut pe 24 si tot pe 24 am avut contact sexual neprotejat, tin sa mentin ca 24 am mai avut mici scurgeri asa maronii, e posibil sa fi ramas insarcinata? am nevoie de un raspuns urgent, multumesc frumos.

Raspunsuri (3)

antoneta142936

acum 10 ani

In ultima zi nu exista risc sa ramai insarcinata. De ce te chinui asa in loc sa cauti o forma de protectie care ti se potriveste si sa poti trai varsta asta frumos si fara griji ? Iubeste-te mai mult si pretejeaza-te de griji si probleme

GeorgianaR

acum 10 ani

Ba este posibil sa ramai insarcinata dupa menstruatie,ovulatia poate avea loc si mai devreme in cadrul unui ciclu menstrual,dat fiind si ca spermatozoizii pot supravietui in vagin cca 4 zile,deci,da,este posibil sa fii ramas insarcinata!Nu vreau sa te sperii,dar este posibil.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sansele de sarcina sunt destul de mici.