buna ziua!

Sarcina

Postata de sara florentina cu 11 ani in urma.

buna ziua am si eu o intrebare!va rog sa ma lamuriti daca se poate inainte a ajunge la medic,eu am o fetita de 3 ani de cand am nascut am folosit numai prezervativ,am avut menstruatie in data de 5 octombrie data dupa care am hotarat sa mai am un bebe asa ca din data de 3 noiembrie am avut contacte neprotejate, de atunci am facut 2 teste de sarcina care au iesit pozitive si unul in data de 21 octombrie care a iesit negativ,intre timp am avut si ciclu in data de 10 noiembrie,dupa ce mi-a trecut ciclu am mai facut un test care a iesti negativ,acum nu mai stiu ce sa cred sunt sau nu insarcinata.va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri (4)

Dr Medicina Alternativa

acum 11 ani

Daca al doilea test dupa perioada de menstruatie iesit negativ, inseamna ca nu sunteti insarcinata, mai ales daca nu aveti simptome de sarcina .Cel mai corect este sa faceti o ecografie intravaginala.

sara florentina

acum 11 ani

multumesc mult!

Dr medicina alternativa

acum 11 ani

Daca al doilea test dupa perioada de menstruatie iesit negativ, inseamna ca nu sunteti insarcinata, mai ales daca nu aveti simptome de sarcina .Cel mai corect este sa faceti o ecografie intravaginala.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Consultul ginecologic este cel care va confirma sau nu starea de graviditate.