buna ziua

Sarcina

Postata de ve2 cu 12 ani in urma.

am avut 2 sarcini oprite in evolutie,cu ciclul la 36-40 zile doctorul mi-a dat trei luni tratament cu orgametril incepand cu a 15 zi de la ciclu timp de 10 zile cate 3pastile /zi, ca din a 2,luna sa incerc sa raman insarcinata si cum imi iese testul sa vin sa imi faca dozari de hormoni, eu am hotarat din a 3 luna sa incerc, adica din decembrie, dar din cate am citit nu este bine sa iau orgametril in sarcina (ar trebui sa iau pastilele de pe 15 dec timp de 10 zile si pe 15-18 dec este si ovulatia,) care este parea dvs?? estye bine asa cum mi-a zis medicul??

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa-i comunicati medicului neintelegerile legate de tratamentul propus , eventual sa va notati aceste explicatii .
conform prospectului orgametril nu se administreaza in sarcina. acesta are efect progesteronic.