buna ziua

Sarcina

Postata de gabriela857 cu 14 ani in urma.

prietena mea este insarcinata si ar dori sa stie daca exista riscul sa piarda sarcina din cauza faptului k atunci cand are contact sexual partenerul ei ii face si stimulare vaginala ,cea cu degetul.tin sa precizez k este insarcinata in luna a 4 a. va multumesc !

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Daca medicul nu i-a interzis contactul sexual sau anumite restrictii nu ar trebuisa fie probleme, depinde cum se desfasoara sarcina si ce complicatii apar. Este bine ca pe aceasta perioada sa foloseasca prezervativul ca metoda de protectie pt a nu contacta vreo boala. Cred ca mai multe ar trebui sa discute si cu ginecologul, el stie cum evolueaza sarcina si stie ce are voie si ce nu.
Sarcina usoara

mikmok

acum 14 ani

Daca prietena ta nu are nici un fel de priobleme in timpul sarcinii, sexul nu este contraindicat, iar contactul sexual nu dauneaza fatului.

Adrienne

acum 14 ani

Este adevarat ca sexul facut cu grija, in perioada de sarcina, nu este daunator. Poate ar fi bine sa renunte un timp la acea stimulare pentru a nu contacta o eventuala infectie sau leziune, mai dificil de tratat in aceasta perioada, in care medicatia este restrictionata f. mult.