Buna ziua, va rog mult daca imi puteti raspunde la o intrebare? Sotia mea a efectuat bibtestul la 12 saptamani si 5 zile de sarcina, os nazal prezent, translucenta nucala 2,1mm?

Sarcina

Postata de Utilizator11547730962 cu 5 ani in urma.

Soția mea a efectuat bitestul iar ca valori au ieșit: os nazal prezent, translucenta nucala de 2,1mm, azi au venit și analizele de sânge, mâine ne v-om duce la doamna doctor pentru interpretare
Papp-a- 4,71
Free beta hcg- 55,8
Risc de vârsta este de 1: 1049 are 22,5 ani
Riscul biochimic calculat al trisomiei 21 in funcție de vârsta și valorile măsurate ale analizei din bitest este de 1: 3963 ( riscul este scăzut) așa scrie
Riscul combinat al trisomiei 21 calculat in funcție de vârsta gestațională, translucenta nucala și valorile măsurate ale analizei din bitest este de 1: 6771 ( riscul este scăzut)
I am trimis poze cu analizele doamnei doctor, dar răspunsul ne a speriat și mai rău
“ Mda ne vedem mâine la cabinet”
Va rog mult dacă se poate sa ne lămuriri ca simțim ca o luam razna

Raspunsuri (1)

Utilizator11573498533

acum 4 ani

Buna seara! Puteti scrie, va rog, cum a fost pana la urma sarcina si bebele?
Multumesc!