Buna ziua tuturor !! am si eu o intrebare

Sarcina

Postata de BoudaSimona89 cu 11 ani in urma.

Buna ziua numele meu este Loredana si am nevoie urgent de niste sfaturi. Eu si sotul ne dorim f mult un copil, intrebarea mea este : pe 27 noiembrie trebuia sa-mi vina menstruatia mi-a intarziat 8 zile , dar acum doua zile am avut niste pete inchise la culoare nu sangerez deloc doar cand urinez atunci ff putin. Este posibil sa fie sarcina? de o saptamana jumate iau niste vitamine cu acid folic pentru a ramne insarcinata , burtica este tare sub buric, am crampe abdominale, mananc f multe fructe si mie foame tot timpul ameteli am doar cateodata. In a 6 zii de intarzierea menstruatie am facut un test de sarcina care mi-a dat negativ, petele acele sunt cazate din cauza oului sau ciclu peste sarcina ... astazi numai am deloc acele pete doar 2 zile am avut. Eu si sotul suntem in Anglia si nu avem copii si ne dorim de aproape un an de zile. Maine o sa-mi fac o programare la doctorul de familie si dureaza pana ma trimite la ginecolog. Va rog din tot sufletul sa-mi raspundeti rapid ca sa am ideei. Tin sa mentionez mama mea cand a ramas insarcinata cu fratele mai mic a avut si ea ciclu peste sarcina nu aflase de sarcina doar in luna a 5 :). Va multumesc

Raspunsuri (3)

BoudaSimona89

acum 11 ani

Va rog mult sa-mi raspundeti daca vreti... chiar sunt nerabdatoare sa stiu daca am ramas insarcinata ..

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil insa certitudinea este oferita de consultul ginecologic. Numai dupa simptome nu se poate confirma sarcina.

BoudaSimona89

acum 11 ani

Va multumesc oricum pana ma consulta ginecologul trebuie sa astept .. o sa mai repet din nou testul... Doamne Ajuta !!