BUNA ZIUA NU RAMAN GRAVIDA ..CE POT FACE

Sarcina

Postata de membru229827 cu 10 ani in urma.

BUNA ZIUA AM 28 DE ANI SI NU RAMAN GRAVIDA, CE POT FACE??

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru investigatii.

membru229827

acum 10 ani

buna ziua am consultat un medic ginecolog ..mi a zis k am o rana pe col si mi a fakt papanicolau...am rezultatul peste 2 sapt...mi a indicat sa iau augumentin si movalis sau ciprinol..daca am itels corect sau scris corect, ce poate fi??ata mi a zis de rana ..poate fi ceva mai grav ??in rest nu mi a mai zis nimic astept un raspuns

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Rana pe col se traduce prin inflamatia cronica a colului uterin. Recomandarea de antibiotice este pentru a trata infectia. Asteptati rezultatul Papanicolau care poate oferi mai multe informatii.