Buna ziua ...am tot încercat cu al meu și tot pierd și acum parca am o speranța ?

Sarcina

Postata de Utilizator11722509476 cu o luna in urma.

Bună ziua ...mie trebuia sa imi vina menstruație în 25 iulie ...și eu din data de 21 iulie tot am făcut neprotejat cu soțul meu ...mia venit acum o zis dar nu mult ..oare as fii însărcinată?

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Sunt multi factori care pot cauza o intarziere a menstruatiei, dar, daca ati avut relatii sexuale neprotejate, exista posibilitatea unei sarcini. Este dificil sa spunem din aceasta descriere daca sunteti insarcinata sau nu.

Va recomandam sa va faceti un test de sarcina acasa, de preferat cel putin o saptamana dupa ce ar fi trebuit sa va vina menstruatia.

Daca rezultatul este pozitiv, ar trebui sa faceti programare la un medic pentru a confirma sarcina.

Daca rezultatul este negativ si totusi nu aveti menstruatia, ar trebui sa va consultati medicul.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/cand-si-cum-se-poate-efectua-un-test-de-sarcinai_19272

MihaElla

acum o luna

Buna seara,am 46 ani si o mare ingrijorare de frica unei sarcini....de cateva luni am ceva probleme menstruale ori am de 2 ori pe luna sau deloc,deci un ciclu neregulat...in luna iulie am avut pe 5 si 20 ale luni,pe 28 am avut contact sexual neprotejat dar am folosit metoda retragerii in care nu prea am incredere...ma bantuie ideia unei sarcini ,nu imi mai doresc copii ,am 2 dintre care unul cu autism grav...Este posibil sa fi ramas insarcinata? Multumesc tare mult pt raspunsuri🤗

MihaElla

acum o luna

Scuze, am gresit...doream sa pun aceasta intrebare.