Buna ziua, am probleme cu rubeola in sarcina?

Sarcina Rubeola

Postata de Mihaela12 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, sunt însărcinată în ă 14 a săptămână, mi-am facut analizele torch cu 3 saptamani in urma si nu au ieșit ok cele de la rubeola:igM non reactiv IgG:9.2 incert, următoarea săptămână le-am refăcut la o clinică privată și au ieșit IgM non reactiv dar de data aceasta au ieșit IgG pozitiv. Ma puteti ajuta si pe mine va rog??

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 5 ani

Buna ziua! Eu va sfatuiesc sa mergeti la medic cu analizele sa vi le interpreteze, cred ca sunt si alte variabile de care trebuie sa tineti cont. Va recomand sa mergeti la un ginecolog bun, stiu ce inseamna sa ai probleme in sarcina, de aceea va spun. Eu merg la un medic foarte bun, va indrum sa mergeti la un consult la dr.***