Buna ziua, am o intrebare, va rog frumos, prietena mea este insarcinata in 28 de saptamani ?

Sarcina

Postata de Utilizator21560753962 cu 4 ani in urma.

Spene de doua luni incoace, ca simte ca misca ceva pe ea si simte muscaturi ca de albina in talpa . A aparut pe ea si pustule mici , cu lichid alb in mijloc. Problema este ca ea sustine ca are acarieni de pasari pe ea si se da pe piele cu solutie super killer, a stropit si in casa si a devenit o obsesie pentru ea treaba asta cu acarienii. Spune ca acesti acarieni, nu se vad cu ochiul liber, chiar daca am incercat de nenumarate ori sa ii spun ca nu are nimica si ca totul este din cauza sarcinii. Eu nu locuiesc cu ea, am trimis-o sa faca analize de colestaza de sarcina, o va face marti, 18.06.2019, Nu mai stiu ce sa fac, sa se convinga ca nu are acarieni, stiu ca este o p***ae ce spune , Va rog frumos sa imi spuneti ce analize ar mai trebui facute pentru a se convinge total ca nu are acarieni , ea mai spune ca acarienii au devenit rezistenti la solutia asta . Mentionez ca sarcina este prin F.I.V., prietena mea, ac***a varsta de 48 de ani, la prima nastere. Simptome , miscari pe picioare , maini, corp intepaturi ca de albina, zice ea, pustule cu lichid alb in mijloc mancarimi pe cap in par.
A ajuns de a aruncat toate hainele din casa , salteaua si patul, umbla cu haine ,pe care le arunca dupa ce le poarta, Toate aceste probleme au aparut dupa ce m-am urcat pe un cotet de gaini ,unde nu au mai fost gaini acolo de 8 ani, spune ca am luat eu de acolo si i-am dat ei, am infectat-o si nu mai poate scapa de acesti acarieni. Personal, mie mi se pare o p***ae ce sustine ea, daca puteti sa ma ajutati cumva, eu va multumesc anticipat, o zi buna. (Nu se urca in masina mea si nici pe mine nu ma lasa in masina ei , spune ca in masina mea sunt acarieni............nu stiu ce sa mai spun)

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.