Buna fetelor!

Sarcina

Postata de iordana1 cu 15 ani in urma.

De ceva timp am hotarat cu sotul meu sa facem un copil!au trecut aproape 3 sapt de la noaptea(conceperii) si din nefericire am acele dureri de burta specifice menstruatie..pot avea aceste dureri si totodata sa fiu insarcinata?(saptamana trecuta am facut si un test dar mi-a iesit negativ)..de mentionat ca am ciclu neregulat in fiecare luna.multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

vlad26

acum 15 ani

Da, poti fi insarcinata, chiar daca ai dureri asemanatoare ca cele de la menstruatie. Fa-ti o analiza betaHCG pentru a stii clar daca esti insarcinata sau mai asteapta inca 4-5 zile si repeta-ti testul de sarcina daca nu ti-a venit mensturaia.

adriana36106933

acum 15 ani

pai...ai stiut sigur cand ai avut ovulatie sau...?Ca n-am inteles de unde stii sigur ca ai putea ramane insarcinata dupa doar un contact sexual....
Daca esti insarcinata n-ar trebui sa ai dureri de burta ci de sani...Mai stai putin si repeta testul de sarcina.

iordana1

acum 15 ani

Buna,da mi-am calculat de la ultima menstruatie ca sa fiu sigura ca am sanse reale sa raman!de atunci nu a fost numai un contact am tot incercat pana in prezent doar..doar..se intampla minunea!durerile(de burta) sunt cele asemanatoare cu cele de menstruatie dar nu mi-a venit!sanii ma dor ingrozitor si sunt tari..mai ales lateral!