brida amniotica si placenta imbatranita

Sarcina

Postata de leonte ana maria168879 cu 13 ani in urma.

Buna,
am 30 saptamani de sarcina,brida amniotica mi-a fost depistata la 22 saptamani...,doamna doctor a spus ca nu avem ce face decat sa speram ca se va rupe sau lipi de peretele placentei...,la 29 de saptamani un nou ecograf si o noua speranta,dar...,din pacate o noua veste rea ...,pe langa faptul ca nu a disparut brida amniotica mi-a mai spus ca am si placenta imbatranita...,sunt disperata acum trei ani a trebuit sa renunt la o sarcina de 22 saptamani din motive medicale...
Am mancat mai toata sarcina pana acum carne de porc,duce asta la imbatranirea placentei?
Ce sanse am sa duc sarcina pana la capat si sa am un copil sanatos?
Multumesc celor care ma pot ajuta cu un raspuns!
P.S. Copilul acum este ok,asa ma incurajeaza doamna doctor si sper sa-i fie gura de aur...

Raspunsuri (1)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului