Beta Hcg mare... risc de Down?

Sarcina

Postata de Utilizator11575528621 cu 4 ani in urma.

Buna ziua doamna doctor. Mentionez ca sunt insarcimata in 12 saptamani si ieri am avut prima morfologie. Medicul mi-a spus că analizele făcute la 10 saptamani pentru malformatii sunt bune, mai puțin free beta care are o valoare de 354,20. La ecografie totul e in regula dar la nasul copilului nu vede in toate pozele ,,al 3-lea os" si mi-a spus că e posibil risc de sindrom Down, in urma analizelor. Parerea dansului personală, este ca, copilul este bine. Va rog, vreau o a doua parere, este risc?

Raspunsuri (1)

Utilizator11598454039

acum 3 ani

Buna! Nu stiu ce sanse sunt sa mai intri pe acest site, dar m-ar ajuta mult sa stiu daca totul a fost bine pana la urma cu bebe...sper ca a fost! Si mie mi-a iesit free beta hcg peste 300 si sunt ingrijorata si mai dureaza pana ajung la medic pt ecografia de trimestru 1. Multumesc anticipat si iti doresc muta sanatate!