Bepanthen si sarcina

Sarcina

Postata de eduard25131427 cu 15 ani in urma.

Buna ziua.
Am folisit pentru niste iritatii aparute la nivelul mainilor, Bepanthen crema. Mentionez ca e posibil sa fiu insarcinata in prima luna. As dori sa stiu daca este contraindicat bepanthen in sarcina si daca folosirea acestuia poate afecta cumva bebelusul in prima luna de sarcina. De asemenea as dori, daca se poate sa imi comunicati ce creme sau unguente pot folisi pentru iritatiile aparute pe maini de la praf si detergenti. Multumesc. Cu respect.

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Cristina,
Stiu ce este de preferat sa nu folosesti Bepanthen pe timpul sarcinii.
Incearca sa eviti folosirea cremelor, pastilelor mai ales in primele luni de sarcina cand bebe se formeaza.
Ai putea incerca o crema cu galbenele si miere.
Numai bine si asteptam vesti despre bebe!

Elena991510

acum 15 ani

este o crema f buna pt iritatiile aparute de la detergenti si alte cele, se numeste CARPICON, este facuta din rasina de brad, e natruista si nu cred ca are contraindicatii in sarcina. Nici nu costa mult.