bebe

Sarcina

Postata de boier1 cu 15 ani in urma.

buna,eu si sorul meu ne-am hatarat sa facem un bebe,dar pt asta as vrea sa stiu ce analize sa fac mai intai de a ramane insarcinata pt ca bebe sa fie bine
Mentionez ca mai am de luat pana acum Nonynette

Raspunsuri (1)

TANIA2127817

acum 15 ani

BUNA CARMENSITA!PTR CA "BEBE "TAU SA FIE BINE NU AI ALTCEVA DE FACUT DECAT SA AI AN VEDERE SANATATEA TA SI A SOTULUI TAU;EX;BOLI TRANSMISIBILE PE CALE SEXUALA ,HEPATITA,PROBLEME PSIHICE ETC...MEDICUL DE FAMILIE SAU GINECOLOGUL ATI VA SPUNE CAND VEI FI PREGATITA PTR A AVEA UN COPILAS.SI TREBUIE SA SPECIFIC FAPTUL CA SI DUPA CE VEI RAMANE ANSARCINATA VA TREBUI SA ATI DUBLEZI GRIJA FATA DE SANATATEA TA SI A SOTULUI.SI BINENTELES SA URMEZI TOATE SFATURILE MEDICULUI GINECOLOG.IAR AN CEEA CE PRIVESTE"NONYNETTE"TOT GINECOLOGUL ESTE AN MASURA SA TE LAMUREASCA.SI ESTE FOARTE BINE SA TE ROGI LUI DUMNEZEU ,PTR CA EL ESTI MEDICUL NOSTRU PRINCIPAL.NUMAI BINE.