bebe

Sarcina

Postata de ema1118357 cu 15 ani in urma.

poate cineva sa imi spuna,e posibil sa fiu insarcinata,ultima menstruatie am avut-o pe 6decembrie si inca nu mi-a venit?am dureri de sani,pota de mancare.imi doresc fff mult sa fiu insarcinata!!!!!! multumesc

Raspunsuri (5)

Elena991510

acum 15 ani

fa un test de sarcina!
mie cand mi-a intarziat in prima zi , testul mi-a iesit negativ, dupa 10 zile mi-au iesit pozitive..

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Dureri de sani si pofta de mancare eu aveam inainte de menstruatie, si fara sa fiu insarcinata. Depinde de fiecare femeie in parte.
Cum ti-a zis si Buibui , fa un test de sarcina dar mai poti astepta cateva zile. Daca nu ai un ciclu foarte regulat, o zi intarziere nu inseamna neaparat sarcina. Mie testul de sarcina mi-a iesit pozitiv cam la 10 zile ...intarziere.
Iti doresc un bebe asa cum iti doresti si tu!Sa auzim de bine!

anamaria54

acum 15 ani

Buna,mersi de sfat!sti care e nedumerirea de obicei am ciclu la 24-25 de zile doar luna trecuta mi-a venit la 27 de zile.nici nu mai stiu cate zile de intarziere am.o sa mai astept.mersi inca o data
o zi buna!

simona166117244

acum 15 ani

Nu-ti ramane decat sa faci testul, eventual sa-l si repeti dupa cateva zile.
Sa ne spui cum au evoluat lucrurile.
Numai bine!

Florian Alex

acum 15 ani

Poti sa-ti faci un test de sange beta hcg care iti va confirma imediat daca esti sau nu insarcinata!