bebe mult dorit

Sarcina

Postata de nicoleta stefania cu 15 ani in urma.

buna ziua
ma numesc alina si am 28 de ani
imi doresc f mult un bebe dar de un an se pare ca se lasa asteptat
nu am mai avut nici sarcina si nici avort pana acum dar se pare ca de la o raceala pe care nu am tratat-o ...imi afecteaza acum.
Sau credeti ca din cauza ca am luat timp de 2 ani pilule contraceptive diane 35?
va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

nicoleta stefania

acum 15 ani

buna ziua
ma numesc alina si am 28 de ani
imi doresc f mult un bebe dar de un an se pare ca se lasa asteptat
nu am mai avut nici sarcina si nici avort pana acum dar se pare ca de la o raceala pe care nu am tratat-o ...imi afecteaza acum.
Sau credeti ca din cauza ca am luat timp de 2 ani pilule contraceptive diane 35?
va multumesc anticipat

Daniel75129238

acum 15 ani

Salut Alina,
Dupa ce termini analizele (sange si ginecologice) daca totul e ok cere urgent sa-ti faci o histerosalpingografie.
Prin aceiasi etapa trecem si noi, dar de curand am facut aceasta procedura care nu a iesit prea bine. Voi face tratament si sper sa fie ok.
Multa sanatate.

Tamas131457

acum 15 ani

Buna Alina,eu ma numesc Adriana si am aceiasi situatie, am 20 de ani, si suntro relatie incerc sa am copii dar nu reusesc, nu am mai fost insarcinata nici nu am facut avort, cu ce ma poti sfatui? Iti multumesc anticipat, sunt noua pe aici si nu stiu prea multe.