barza test

Sarcina

Postata de crina_crina cu 11 ani in urma.

Testele barza sunt sigure? Azi dimineata mi-am facut un test barza tip stilou, a aparut linia de control si linia cealalta dar e foaaaarte palida. Am vazut ca unele teste lasa o linie cand se usuca(cica o fi linie de uscare) si aia e galben-gri.Asta pe care am obtinut-o eu, insa e spre roz. Au si testele barza linia aia de uscare?

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

In cazul meu, acea linie roz pal, a indicat sarcina, dar pentru a fi sigura, repetati testul de sarcina. Va recomand sa folositi Shure Check sau Clear Blu.

crina_crina

acum 11 ani

Va multumesc penrtu raspuns. Spunea cineva ca testele barza lasa linie de uscare, am avut si eu neplacuta experienta de a vedea linii de uscare crezand ca de fapt sunt de sarcina. Acuma imi e si frica sa mai fac un test, m-am saturat sa vad negativ si in acelasi timp sa am simptome de sarcina. Maine dimineata am sa fac un test sa ma asigur. Va multumesc inca o data pentru raspuns!

cristina_cristina

acum 11 ani

buna crina_crina .. aceeasi problema am si eu..astazi am facut 2 teste barza si a aparut cea de-a doua linie exact cum spui tu. aproape imperceptibila..decat daca o duc foarte aproape de ochi..si e un fel de roz..dar nu se vede colorata ca cealalta.. arata ca o linie sub acea folie alba... si mi s-a spus ca ar fi linie de uscare.. nu stiu ce sa cred. sunt ingrozita de gandul ca as putea fi insarcinata. spune-mi te rog ce ai facut .. pupici.. sunt ingrijorata.. dar o doctora mi-a spus ca sigur nu e sarcina (ce e drept era doctora de famile, nu ginecolog).. dar totusi.. si am avut o discutie pe forumul de pe anticonceptionale.ro .. si acolo am primit raspunsul cu linia de uscare.. hm... sper sa fie asa. nu vreau bebe acum..