bai termale si sarcina

Sarcina

Postata de adela64 cu 13 ani in urma.

am aflat cxa sunt insarcinata si vreau sa stiu daca am voie la bai termale...multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Pai simplu: intreaba-ti ginecologul. El este cel mai in masura sa spuna pentru ca iti cunoaste istoricul medical, riscurile, afectiunile asociate etc. Poate pentru unele femei este ok sau chiar indicat sa mearga la bai si pt altele nu. Deci cel mai bine te sfatuieste medicul tau.

Dr. Liliana Duica

acum 13 ani

Pe perioada sarcinii este recomandat sa va spalati la dus,nu in cada cu apa calda sau bai termale.

Amelia

acum 7 ani

Dupa ce am nascut prin cezariana acum 3 luni si jumatate pot merge sa fac bai termale? Multumesc!