Avort?

Sarcina

Postata de Utilizator11608224500 cu 3 ani in urma.

Am și eu o întrebare. De vreo 2 săptămâni am avut simptome cum ca as fi însărcinată. Am făcut pana și teste, dar au ieșit negativ. Însă pe 15 am avut dureri puternice și crampe abdominale m au ținut pana seara. Dimineața, pe 16( aceasta fiind și ziua când ar trebui sa mi vina menstruația normal) când m am dus sa fac pipi au curs cheaguri de sânge. Menționez ca de când au început durerile, nu a curs sânge deloc, doar lichid roz, dar foarte puțin. Încă am scurgeri cu cheaguri foarte mari, în special când merg la baie. Menționez iar ca am mai avut o pierdere, s a întâmplat la 9 săptămâni și 4 zile. Dar s a întâmplat acum 3 luni. Am încercat sa rămân iar luna asta, dar s a întâmplat ce am scris mai sus. Poate fi avort?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-spontan-diagnostic-semne-si-simptome_8838