ata chirurgicala

Sarcina

Postata de ankabianka cu 10 ani in urma.

buna ziua.La 1 an si 2 luni de la operatia de cezariana am ureri foarte mari de burta,neputand localiza exact ce imi provoaca durere.In urma unui consult la CT dr.FAWAZ CHAZLI ,acesta a constatat ca ar putea fi de la ata chirurgicala cu care mi-a fost cusut uterul ,,uterul fiind inflamat .Intrebarea mea ESTE NORMAL SA FI FOST CUSUTA CU O ATA CARE NU SE ABSOARBE???din cate mi-a zis dl.dr ata aceea este incarnata si nu se mai poate face nimic....voi avea dureri toata viata...doar o histeroscopie...pt a vedea exact daca mai exista si vreo alta afectiune.va multumesc

Raspunsuri (3)

oana

acum 10 ani

Mai dute sa te operezi din nou sate curete ca faci ifectie eu sunt plina de ate kare nu sa-topit. si am dureri de burta de un 1si 6 luni tot sangereaza mereu dute sate curete

ankabianka

acum 10 ani

din cate mi-a spus medicul este imposibil sa ma mai curete cumva,atele sunt incarnate efectiv!tare mi-e frica sa nu raman cu durerile astea toata viata

Utilizator11550353275

acum 5 ani

Pana la urma ce s-a intamplat?
Sunt in aceeasi situatie.
Am nascut natural cu epiziotomie si organismul.nu imi accepta atele. De o luna jumate sufar intruna si sangerez. Mi se fac hematoame...
Rog rsp.
Multumesc :(