as dori sa stiu daca sunt insarcinata

Sarcina

Postata de daria1984 cu 10 ani in urma.

Ultima menstruatie a fost pe 26 martie,am avut relatii pe 7 si 11 aprilie in preajma ovulatiei.e posibil sa fiu insarcinata?
Astept un raspuns pt ca imi doresc f mult

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

E devreme pentru a face astfel de aprecieri.
Efectuati un test de sarcina in cazul in care menstruatia intarzie sa apara.

daria1984

acum 10 ani

Da va multumesc pt raspuns,mi-a intarziat 4 zile menstruatia,pot sa fac akm un test sau sa mai astept cateva zile?Sper sa fiu insarcinata

Carmen

acum 10 ani

Oare daca ai intra la un cabinet sa pui intrebarea asta, ce raspuns ai primi? Cu siguranta nu unul placut. Toti medicii lucreaza pe baza de teste si rezultatele lor. Cine sa-ti dea un raspuns corespunzator la intrebarea ta? Te linisteste daca iti spune cineva ca poate ca esti, poate ca nu?