Arefam curge dupa administrare?

Sarcina

Postata de Utilizator11624824468 cu 2 ani in urma.

Buna seara! Am o sarcina de 33 saptamani si doar ce am fost internata in spital deoarece copilul se pregatea sa iese mai devreme(nastere prematura). Iar doctora mea mi a facut tratament prin perfuzie,ma simt mai bine acum si pentru acasa am primit nospa si arefam,dar dupa administrarea arefamului dimineata si seara pe cale vaginala imi curge ceva alb la ceva timp,este ok? Ca si cum s ar topi..Sau ar trebui sa o anunt,pentru ca nu este bine.Multumesc!

Raspunsuri (4)

Utilizator21626300650

acum 2 ani

Buna! Nu este nimic in neregula, acea scurgere alba reprezinta reziduri care au ramas dupa ce arefam si-a facut efectul, organismul eliminandu-le, nefiindu-i necesare. Deci in concluzie nu ai de ce sa te ingrijorezi. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai intrebari nu ezita sa le adresezi!

Utilizator11636730012

acum 2 ani

Buna ! Știe cineva de ce am o mâncărime înăuntru ! Am 11 săptămâni de sarcină și iau arefam

Utilizator11637601101

acum 2 ani

Faceți un examen de culturi din secreția vaginala, poate fi candida sau vaginoza.

Utilizator11639310239

acum 2 ani

Buna. Sunt insarcinata in 9 săptămâni. și am fost la un control ginecologic sarcina decurge bine doar ca doctorul mi-a prescris Arefam pe cale vaginală 2/zi de 200 și Aspenter . E Ok aspenterul ? De ce trebuie sa iau ? Parca îmi este frica sa îl iau !! multumesc !!