arcina sau alte probleme?

Sarcina

Postata de Lilly39 cu 10 ani in urma.

Buna. Am o nelamurire, daca a mai fost sau este cineva in cazul meu... Acum un an m-am recasatorit dupa 11 ani, in tot acest timp fara vreun contact sexual. Am un baiat de 11 ani si imi mai doresc un copil. Problema este ca ciclul s-a dereglat, si nu prea imi mai dau seama de perioada de ovulatie. In fine, de un an tot asteptam sa apara bebe. Ultimul cm a fost pe data de 2 februarie si a tinut fix doua zile. De atunci nimic, decat cateva pete maronii in zilele de 19-21 februarie. Am pe 16 doua sapt de intariere a cm doar ca testul a iesit negativ. Sa fie sarcina si nu se vede la test? La prima sarcina nu am avut nici un fel de semne sau simptome.

Raspunsuri (2)

GeorgianaR

acum 10 ani

Daca au trecut doua saptamani de la data la care trebuia sa ai menstruatia,testul trebuia sa iasa pozitiv,in caz de sarcina.Cred ca este o dereglare,trebuie sa mergi la medic,mai ales daca doresti sa ramai insarcinata.

Lilly39

acum 10 ani

Multumesc. A fost o intarziere destul de mare, dar a venit cm. : ) Chiar imi facusem sperante. La medic am fost dar foarte greu gasesti unul interesat de situatia ta si dornic sa te ajute. Mai asteptam . :)