ar trebui sa imi fac probleme?

Sarcina

Postata de ancuta_m cu 9 ani in urma.

buna! sunt in saptamana 30 de sarcina. pana acum tootul a decurc foarte bine pot zice... nu am avut greturi, stari de rau, varsaturi, dureri, pofte extraordinare noaptea... am mancat tot ce am vrut (in primele 3 luni nu am putut manca carne) dar apoi totul a revenit la normal. puiul meu e foarte activ si jucaus. singura neplacere daca ii pot spune asa este ca urinez destul de des. ieri in schimb am observat ca in loc de culoarea galbuie, avea o culoare transparenta si parca ceva mici secretii vaginale.
dureri de spate am cateodata destul de mari, dar contractii sau dureri de burta nu. cateodata mai simt presiune in partea de jos a burticii din cauza bebelului dar atat.
acum 2 luni cred am simtit o durere mare de burta. ma gandeam ca ar putea fi deschidere de col, dar medicul mi-a infirmat acest lucru.
ar putea reprezenta totusi un motiv de spaima lichidul acela transparent?

Raspunsuri (1)

buna

acum 9 ani

totul e normal, nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu mai analiza atat culoarea urinei si secretiile..corpul stie ce face si face totul corect.