anorexia si sarcina

Sarcina

Postata de dumix14 cu 10 ani in urma.

Buna! Am 21 de ani si desi sunt foarte tanara imi doresc enorm de mult un bebe. De un an tot incercam, imi calculez perioada fertila, nu ma protejez deloc, iau vitamine, mananc mai sanatos, totul pentru a putea primi in viata mea minunea...care intarzie sa apara. Acum 3 ani de zile am avut probleme de nutritie, mai exact am suferit de anorexie, ceea ce m-a "scutit" de CM 10 luni. Luna aceasta mi-a intarziat doar vro 3 zile, si petrec din ce in ce mai mult timp cautand informatii despre o posibila sarcina si scriu acum cu lacrimi in ochi fiindca stiu ca ma amagesc, din nou. As vrea sa stiu daca aceea perioada neagra din viata mea ar fi putut influenta fertilitatea si daca greseala din copilarie imi va interzice bucuria de a fi mama. Multumesc frumos

Raspunsuri (1)

buna

acum 10 ani

Scrie-mi te rog un email pe yahoo.com la zane:bu:ne (elimina insa punctele din nume) si te ajut. Insa un email, nu pe messenger, ok ?