Anestezia dentara cu adrenalina la inceputul sarcinii

Sarcina

Postata de gtg cu 11 ani in urma.

Am aflat de curand ca sunt insarcinata si mi-am dat seama ca saptamana trecuta am suferit o interventie stomatologica cu anestezie (confirmata de stomatolog ca a continut adrenalina). Informatiile pe internet sunt impartite - adrenalina nu are efecte asupra fatului, in primul trimestru de sarcina poate cauza malformatii sau se poate ajunge la avort.

Concret, ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (3)

Luminita

acum 10 ani

Buna!In aceeasi situatie am aflat si eu azi ca sunt.Am avut extractii cu anestezie saptamana trecuta si acum doua saptamani,inca nu stiu ce fel,si azi am aflat ca sunt insarcinata probabil in 4 sapt.Pt ca nu pot sa vad data cand ai facut postarea,tu ai aflat ceva?Cum e?
Multumesc!

Luminita

acum 10 ani

Buna!In aceeasi situatie am aflat si eu azi ca sunt.Am avut extractii cu anestezie saptamana trecuta si acum doua saptamani,inca nu stiu ce fel,si azi am aflat ca sunt insarcinata probabil in 4 sapt.Pt ca nu pot sa vad data cand ai facut postarea,tu ai aflat ceva?Cum e?
Multumesc!

Ionescu Aura

acum 7 ani

Buna fetelor!
Postarea am vazut ca este de ceva timp dar sper totusi sa-mi raspundeti si mie.
In aceeasi situatie sunt si eu, si sunt tare speriata, nu ma pot opri din plans.
Cum a decurs sarcina?
Bebelusii sunt bine?
Sper din tot sufletul sa-mi raspundeti caci o sa cedez psihic.:((