Analize pentru sarcina

Sarcina

Postata de Gazaeu cu 12 ani in urma.

Buna seara. Am 28 ani, si vrem sa facem un bebe. E ultima luna cand am luat anticonceptionale Yaz, as dorii sa stiu cat timp trebuie sa fac pauza ca sa raman insarcinata si ce analize trebuie facute inainte. Va multumesc si astept raspuns

Raspunsuri (7)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

nu este obligatoriu sa faceti pauza intre oprirea anticonceptionalelor Yaz si viitoarea sarcina. este recomandat dupa oprirea ac. sa asteptati urmatorul ciclu menstrual inainte de a incerca sa ramaneti gravida, pentru a putea calcula mai usor data prevazuta a nasterii.
aceste informatii sunt scrise si in prospect, iar daca nu il mai aveti, il puteti gasi si pe acest site : //sfatulmedicului.ro/medicamente/yaz_16937

va urez o zi buna

Gazaeu

acum 12 ani

Va multumesc mult pt raspuns, imi puteti spune va rog detaliat ce analize trebuie facute inainte.

O zi buna

Gazaeu

acum 12 ani

Multumesc frumos pt raspuns. Imi puteti spune va rog amanuntit ce analize trebuie facute inainte de a ramane insarcinata.

O zi buna

Gazaeu

acum 12 ani

Multumesc frumos pt raspuns. Imi puteti spune va rog amanuntit ce analize trebuie facute inainte de a ramane insarcinata.

O zi buna

Gazaeu

acum 12 ani

Multumesc frumos pt raspuns. Imi puteti spune va rog amanuntit ce analize trebuie facute inainte de a ramane insarcinata.

O zi buna

lavinia_d

acum 12 ani

Buna seara. Eu am luat 5 ani fara intrerupere anticonceptionale yazmine. Cand ne-am hotarat sa avem un bebe le-am intrerupt 3 luni si apoi am ramas insarcinata. Depinde de organism sunt unele persoane care raman imediat , iar altele la 3- 6 luni dupa. Acum am 29 de saptamani si abia asteptam sa vina pe lume. Analizele si mersul la un medic ginecolog s-au facut dupa ce am aflat de sarcina.

ionela

acum 10 ani

buna ziua . Am 20 de ani sunt casatorita si as dori un bebe dar am si o problema am un singur ovar si am luat anticonceptionale 4 ani , iar d 2 luni nu am mai luat mai pot ramane insarcinata si dupa kat timp de kand nu mai iau pastile ? Va rog mult astept urgent un raspuns