amniocenteza e dureroasa rau?

Sarcina

Postata de cu 14 ani in urma.

sunt insarcinata in 14 sapt si acum 2 sapt am aflat k am ureaplasma pozitiv si am de efectuat bitestul care l`am facut,triplu test si amniocenteza dar ma sperie faptul k tre` sa fac amniocenteza imi este foarte frica si stiu k sunt anumite riscuri.eu am doar 21 ani dar din cauza la ureaplasma tre` sa fac aceste analize pentru a vedea daca exista riscuri de malformatii.thanks:*

Raspunsuri (2)

acum 14 ani

buna am si eu o intrebare,am citit undeva pe net ca daca faci mult sex ti se lungeste penisul cpina la 1cm,ii adevarat?

Titiana

acum 14 ani

nu este dureroasa delo, dar cred ca ai si facut-o la timpul asta.
Totusi, nu doare simti doar o presiune la burtica in rest doar te sperie toata aparatura si pregatirea. Totusi e bine de evitat ptr copil