amigdalita acuta

Sarcina

Postata de daliana29 cu 9 ani in urma.

am fost diagnosticata cu amigdalita acuta, am 6 sapt si mi s-a prescris amoxicilina e 500 3\ zi, poate afecta fatul?

Raspunsuri (4)

crinaf

acum 9 ani

Buna, eu stiu ca nu se iau antibiotice mai ales in primul trimestru de sarcina insa daca medicul ti-a prescris el stie mai bine...insa ai incercat celelalte metode de a trata amigdalita : gargara cu apa sarata, multa miere cu lamaie, inhalatii cu ceai de musetel, tantum verde spray...?

daliana29

acum 9 ani

Da am incercat de toate...dar nimic...doctorul de familie mi-a dat antibiotic si ginecologul a zis ca amoxicilina e permisa in sarcina...acum nu stiu...dar sunt ingrijorata putin

crinaf

acum 9 ani

Cum te simti acum , ai scapat de amigdalita? Sarcina usoara!

daliana29

acum 9 ani

Da am scapat..ms de intrebare, doar ca de doua zile din nou ma supara gatul, am luat homeogene 9 si osci de azi, dar gatul nu imi este rosu, ce cauza ar mai putea fi, de varsat nu am varsat,doar greturi:(