Am vomat sange

Sarcina

Postata de NikoBella cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Am o nelamurire: sunt insarcinata , am stari de voma intensificate. . Azi am vomat de doua ori, iar a treia oara la sfarsit am vomat sange putin si am simtit o durere in partea stanga jos dupa care mo tinut catva timp si se ducea durerea pe picior in jos. E normal sa vomez sange? Sau e de la opinit ? Nici nu prea am putut manca , si din cauza asta vomez exagerat de mult . De obicei de dimineata de cand ma trezesc pana la ora 12 , 13 , vomez de 3 -4 ori , iar dupa ora 13 pana seara de maxim 1-2 ori. Astept raspuns cat mai urgent va rog frumos. Va multumesc pentru ca imi veti raspunde!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sangele poate sa apara in urma efortului de varsatura, mai ales ca episoadele sunt frecvente. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog curant pentru evaluare; de asemenea, ar fi bine sa va vafa si un internist.

NikoBella

acum 10 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspuns!

maria

acum 9 ani

sotul meu are leucemie acuta mixta,a facur citostatice in urma cu o saptamana,acum e in aplazie,internat la oncologie,azi a vomat sange.... :( ....aveti idee de ce? multumesc!!!