Am sanse sa fiu însărcinată chiar dacă a venit asa zisa menstruatie?

Sarcina

Postata de Utilizator11597855993 cu 3 ani in urma.

Am 24 de ani si ciclu menstrual regulat, de obicei 32 de zile. În luna iulie, menstruatia a venit în data de 11. Am început testele de ovulatie de pe 22 iulie, nu am avut un rezultat pozitiv 100% nici până în data de 28 iulie, însă am considerat ca din cauza prea multor lichide calitatea hormonului LH a fost scăzută. După calculatorul din aplicatia de pe telefon as fi fost la ovulatie pe 29 iulie, pe 30 iulie dureri abdominale si intepaturi in focarul drept. Am avut contact sexual neprotejat pe 29, 30, 31. Însă pe data de 12 August ar fi trebuit să apară menstruatia daca ovulul nu ar fi fost fertilizat, însă a apărut o ușoară scurgere menstruala, maronie-roz la inceput, lentă, o pată la câteva ore bune, care s-a intensificat usor cu fiecare zi până in a 4 a zi (16 august) si s-a transformat mai mult în menstruatie însă tot putin, un absorbant toată ziua. Mai putin pe data de 17 si, si mai putin pe 18, iar astăzi 19 mai deloc. Am facut Duminica pe 17 si astazi 19, teste de sarcina care au iesit negative, însă le-am făcut poate prea devreme? Exista vreo sansa sa fiu de fapt însărcinată si aceasta menstruatie sa fi fost de fapt sangerare de implantare sau sa fi pierdut si a fost avort spontan, deși simptomele sunt prea usoare spun eu. Nu am avut dureri de sani care erau prezente inainte de fiecare menstruatie,insa am avut dureri de cap puternice, dureri menstruale ușoare, intepaturi usoare in ovarul drept, stare generala de oboseala si somnolență puternică și parcă ma incearca ceva stări de greață însă nu puternice. Eu si sotul ne dorim foarte mult un bebe. Ma gandesc sa nu am aceste simptome doar în mintea mea. Ar fi bine sa consult un medic? Sa repet testul de sarcina?Va rog mult să-mi dați un raspuns!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/8-semne-timpurii-ale-sarcinii_5272