am răcit puternic

Sarcina

Postata de Nicoleta10684979 cu 9 ani in urma.

De bine ce am aflat ca sunt însărcinată în 5 săptămâni am luat și o gripa puternica. Medicul de familie mi-a zis ca am viroza respiratorie. Am citit multe pe internet și m-am cam speriat. E adevărat sa acest copil pe care îl port se naște cu malformații? Sa ma gândesc la avort? Am 34 ani. Va mulțumesc.

Raspunsuri (2)

ana

acum 9 ani

Buna, eu cred ca ar trebui sa mergi si la medicul ginecolog sa auzi si parerea lui. Eu zic ca nu ar trebui sa te gandesti la avort in nici un caz.

livia_027

acum 9 ani

Nicoleta, cel mai bine este sa mergi la un medic ginecolog, doctorul de familie nu este specializat pe asta si nu iti poate oferi informatii pertinente. Mergi la un consult ginecologic, explica-i problema ta doctorului si o sa iti spuna ce este corect sa faci, atat pentru sanatatea ta, cat si pentru a copilului. Eu ti-l recomand pe dr silviu istoc, datorita lui am reusit sa am un copil sanatos si o sarcina usoara.