am nevoie de un sfat

Sarcina

Postata de Elena_79 cu 9 ani in urma.

Am 36 ani si o fetita de 2 ani si sant insarcinata iar,am 9 saptamani ce sa fac (nu sant casatorita, partenerul meu nu il vre)in schimb eu imi doresc copilul. ce ma sfatuiti.
va rog un raspuns sant foarte derutata.

Raspunsuri (1)

raluca ivan

acum 9 ani

buna
eu una consider ca daca iti doresti si cel de-al doilea copil pastreaza-l,dar nu inainte de a cantari bine situatia gandindu-te la viitorul copiilor.Daca partenerul nu-l doreste nu te va sustine din niciun punct de vedere,mai ales financiar,insa exista si posibilitatea ca dupa ce nasti sa prinda drag de bebe si sa-si schimbe atitudinea.eu una,consider ca trebuie sa vezi cum stai din pct. de vedere financiar caci un copil implica multe cheltuieli mai ales neprevazute
Am si eu un baiat de 4 ani jumate si acum sunt in 16 sapt cu cel de-al doilea,insa sotul ma sustine
asa ca fa cum iti zice si mintea si inima