am luat super slim si sunt insarcinata

Sarcina

Postata de Lorelei2 cu 10 ani in urma.

am luat super slim si sunt insarcinata ...am ramas in jurul datei de 4 aprilie si pastilelele le-am luat pana pe 29 aprilie,va rog ajutati-ma cu un raspuns ca sa stiu ce am de facut

Raspunsuri (2)

andrepo

acum 10 ani

draga lorelei, tu ai stiut ca esti insarcinata si ai continuat sa iei pana pe 29? din cate stiu eu pastilele astea sunt destul de toxice, ar trebui sa le intrerupi; cat despre sarcina, daca pana acum nu ai vazut nici o modificare pe slip (ma refer la vreo scurgere ciudata, maronie, rozie sau rosie) eu zic sa nu-ti faci griji, si sa speram ca bebe e bine; oricum era prea mica sarcina ca sa poate intr-adevar sa o afecteze pana la a o pierde; dar va trebui sa ai grija de acum incolo; sarcina usoara si numai bine! sanatate!

krista30

acum 10 ani

Am luat si eu pastile pt marire sani si vazand ca sanii se rotunjesc am crezut ca isi fac efectul,insa eram inarcinata si am aflat pe la 8 sapt.am nascut un copil perfect sanatos