Am luat doar o pastilă de extraveral pot pierde sarcina?

Sarcina

Postata de Utilizator11580811696 cu 4 ani in urma.

Buna . Am probleme cu somnul si cu stresul pe perioada sarcinii . Am mâncărimi de piele , tot corpul de la atres si agitație ceea ce îmi provoacă si insomnii pentru ca ma scarpin pana mi se sosește pielea si cate odata imi da sangele , atat de tare ma mananca . ma calmez doar cu apa rece pe piele . Am fost la medic insa mi a dat 5 pastile de extraveral , fără să mă gândesc prima dată am luat 1 si eram pe drum spre casa pentru ca ma mânca prea tare . Doar cand am ajuns acasa am citit prospectul ca este contra indicat in sarcina . Am 7 luni de sarcina , ceea ce vreau sa intreb este , pot pierde sarcina acum daca am luat 1 ? Nu as vrea sa se întâmple asta și le am si aruncat inapoi in punga sa nu le mai vad si doar cand ma gandesc deja sunt foarte agitata si mie teama .

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Medicamentele-in-sarcina/utilizarea-antidepresivelor-in-timpul-sarcinii_16275