Am și eu o mica întrebare ?

Sarcina

Postata de Utilizator11560946956 cu 4 ani in urma.

Bună fetelor! Am și eu o mica problema ca să zic asa. Săptămâna trecută sâmbăta miam făcut un test de sarcina în urma întârzierii ciclului care a ieșit pozitiv. Cum bineînțeles nu mia venit sa cred, duminică am repetat testul de dimineață la prima urina care și el a ieșit pozitiv. Problema mea deabea de acum începe. Duminica seara am avut mici sangerari (doar puțin pe chilot iar mai apoi doar pe hârtie când ma ștergeam). Iar de atunci adică și luni și marți și inclusiv azi am tot avut sangerari când mai puternice când mai slabe. Maine am programare la ginecolog. Dar pe mine ma frământă gândul ca poate sa întâmplat ceva și nu mai am bebe. Sau se poate sa fi fost amândouă testele un fals pozitiv? Țin sa Precizez ca îmi doresc foarte mult un copil și de 2 zile citesc într-una tot felul de răspunsuri legate de subiect.. Și ma cam înspăimânta ceea ce citesc...

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.

Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/comunitate/sarcina/am-i-eu-o-mica-ntrebare_75041

Utilizator11580505331

acum 4 ani

Buna! De 2 zile trec si eu printr-o situatie asemanatoare...2 teste pozitive, iar a 3 -a zi a inceput calvarul...mici sangerari, apoi un cheag de sange...dupa care s-au diminuat scurgerile. A doua zi am inceput iar....cateva pete, apoi mai mult...am fugit la spital, unde fusesem deja cu o seara inainte, dar nu mi s-a facut niciun ecograf. Mi s-a spus sa revin dimineata! Si am revenit....dar acum vine “surpriza”...la ecograf nu se vede nimic. Mi s-a recomandat sa fac BHCG-ul, luni si miercuri si sa revin. Oare am pierdut sarcina???

Cum a continuat povestea ta! A fost ok?

Utilizator11560946956

acum 4 ani

Mda.. Din păcate am suferit un avort spontan. La aproape 6 săptămâni. De atunci tot încerc și încă nimic.. Nu sa mai prins..