efect Postinor 2, in a preveni sarcina

Sarcina

Postata de Popescu_Ionela1997 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, sunt intr-o dilema foarte mare, in legtura cu Postinor 2, am avut ultima menstruatie acum 10 zile, azi am avut un contact sexual neprotejat, am luat prima pilula dupa o ora jumate de la contactul sexual... intrebarea mea este urmatoarea : Daca eu am avut menstruatia in urma cu 10 zile iar azi am facut sex, mai are efect Postinor 2, in a preveni sarcina ?

Raspunsuri (2)

Oana009

acum 7 ani

Postinor tocmai asta face previne o sarcina, indiferent cand ai avut menstruatia. Cred ca o sa gasesti suficiente informatii si in prospectul pastilei.

Popescu_Ionela1997

acum 7 ani

Am citit prospectul dar nu intelegeam o parte din el, daia am si postat intrebare, iti multumesc mult pentru raspuns! :D :) :*